Toprak Nem Sensörleri

Ne zaman, ne kadar sulama yapılması gerektiğini öğrenmek ve ağaçlarınızın sulama ile gübre ihtiyacını en doğru şekilde belirlemek için kullanılan Sentek toprak nem sensörleri

Odoo • Görüntü ve Metin

Nasıl Çalışıyor?


Sentek nem sensörü her 10cm derinlik için nem, sıcaklık ve tuz verisi sağlar. Bu sayede ağaç köklerinin hangi derinlikte ne kadar aktif olduğunu ve ne kadar su çekimi yaptığını milimetrik ölçüde takip etmenizi sağlar.

30/60/90/120cm modelleri bulunmaktadır. Kök derinliği ve yer altı sularının takip edebilmek açısından türe göre uygun derinlikte probe/sensör seçilir ve parsel içinde uygun ağaç seçilerek montajı yapılır.

Bluetooth veya GPRS üzerinden verilerin size ulaşması sağlanır ve Dünya'nın neresinde olursanız olun web tabanlı arayüzü üzerinden verileri takip edebilirsiniz. Önceki yıllar ile karşılaştırma yapabilmeniz de oldukça kolay - verileriniz yıllarca bulut altyapısında saklanır. Danışman ya da Agronomist'ler verileri yorumlayarak uygun seviyede sulama yapılmasını sağlarlar.

 


Faydaları


Su tüketimini, ağaçlarınız için optimize etmenizi sağlar. 

Az veya çok sulama ile oluşan stresten ağaçlarınızı uzak tutmanız sağlanır = verim artışı

Minimum %20 su ve elektrikten tasarruf sağlandığı gibi, fazla su verilmesinin önüne geçilmesi ile gübreden de ciddi oranda tasarruf sağlanmaktadır. 

Sağlıklı ağaçlar, ilaç giderlerinin de azalmasını beraberinde getirir. 

Hasat veriminiz artarken girdilerinizin de azalması sağlanmış olur.

Avusturalya üretimi olup Dünya'nın en zorlu toprak koşullarında dahi doğru veri sağlaması sayesinde Akademik araştırmalarca da tercih edilmektedir.

Odoo • Metin ve Resim
Odoo - Üç sütun için örnek 1

Sebze Yetiştiriciliği


Hızlı yetişen tarla bitkileri için her sulama kritik öneme sahiptir. Yüksek kalite için nem takibini ekim zamanından hasat zamanına kadar takip etmenizi sağlarç Söküp tekrar takabilmeniz oldukça kolaydır.
Odoo - Üç sütun için örnek 2

Çiçek Yetiştiriciliği


Toprak nemi ve ısısının takibi için en kolay çözümü sunar. Kablosuz ve görünür olmaması iş süreçlerinde size engel çıkartmaz.

Odoo - Üç sütun için örnek 3

Blueberry / Mavi Yemiş


Kök gelişimini ve su çekimini hassas şekilde takip edin. 30cm'lik probe saksı içi kullanım için elverişlidir ve istendiği takdirde kolayca yeri değiştirilebilir.

Odoo - Üç sütun için örnek 1

Tohum Araştırma Süreçleri


Çoklu probelardan verileri toplamak ve takip etmek çok kolay. Bitki ve kök gelişimi ile su tüketimini takip etmenin en kolay yolu - sadece cep telefonu ile ulaşabileceğiniz veriler. Sensörler,  bir projeden diğerine  kolaylıkla  yer değiştirebilir.

Odoo - Üç sütun için örnek 2

Fide Yetiştiriciliği


Fideler arasında ayağınıza takılan kablolar olmayacak ve verileri rahatlıkla takip edebileceksiniz. Sulama oranlamasını cep telefonu üzerinden takip edebilir, s aksılar yer değişikliğinde de kolaylıkla verileri takip etmeye devam edeceksiniz.

Odoo - Üç sütun için örnek 3

Ürün Danışmanlığı

Araştırma Geliştirme süreçleri için ideal çözüm ortağınız. Kolaylıkla sökülüp takılması, ürünler arasında yer değikliği yapabilmeniz size kolaylık sağlar. Nem izinin toprakta takip edilebilmesini sağlayan iki boyutlu IrriMax 2D analiz özelliği, damla sulama hattının iki ayrı tarafına konan iki probe  ile aktif hale gelebilmektedir.


İletişim Formu